top of page

​​​​​​1.7.2020

ניטור אזרחים בעלי חום גוף גבוה המבקשים להיכנס למרחבים מוגדרים כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה

 

רקע כללי

נגיף הקורונה שהתפרץ בסין באוקטובר 2019, התפשט תוך מספר חודשים בעולם כולו, הועלה ע"י ארגון הבריאות העולמי לרמת סיכון גלובלית והוכרז כפנדמיה עולמית, על המשתמע מכך. כתוצאה מכך נגדעו ברחבי העולם מגזרי פעילות רבים באופן אנוש.

המצב העכשווי

למעשה מתחילת מרץ 2020 קיימת הפסקה מוחלטת של פעילות כלכלית/עסקית ברחבי העולם, דבר שהביא לפגיעה כלכלית עצומה במגזרי עשייה רבים.

 

אחת מאסטרטגיות ההתמודדות עם המחלה (עליה יש הסכמה עולמית), שנתמכת בהמלצות ארגון הבריאות העולמי וכבר מיושמת במדינות שהחלו לחזור לשגרה, היא מדידת חום גוף האדם כאינדיקטור לזיהוי פוטנציאלי של נושאי המחלה, לשם בידודם.

 

הידע והניסיון המקצועיים הרב תחומיים הקיימים בקבוצת שנער, מקנים לה את היכולת להתמודד עם מכלול תחומי הפעילות הקשורים לאבטחת מתקנים, לרבות בסוגיות הקשורות לתהליך הכניסה המבוקר למרחבים מוגנים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

הנחות עבודה

  1. ההערכה המבוססת כיום היא כי הקורונה תכה בעולם במספר גלים נוספים, עד שהעולם יתחסן או יפתח חסינות.

  2. השאיפה היא להחזיר את המערכת לשגרת פעילות מהר ככל הניתן, הן משיקולים כלכליים והן משיקולים חברתיים.

  3. רמת הסיכון הבריאותי ממחלת הקורונה הנשקפת לגופים הנמצאים במרחבים מוגדרים הינה משמעותית ומחייבת נקיטת צעדי מנע מתבקשים.

  4. ניתן להעריך כי כל עוד מדינה לא תתגבר על הנגיף בהורדה משמעותית של היקף החולים החדשים, ימשכו ההגבלות על פעילויות למיניהן.

  5. שילוב טכנולוגיות מתקדמות ואמצעי מנע רפואיים בכניסות למרחבים מוגדרים, יסייע בהקטנת הסיכון הבריאותי להדבקות במחלה.

  6. מדידת חום גוף האדם בכניסה לכל מרחב מוגדר, הינו אחד הפתרונות הישימים והיעילים למנוע מחולה להדביק אחרים.

 

הפתרון המוצע

הפתרון שיוצע להלן גובש ע"י חברת גו טרק הישראלית ובסיוע ר' אגף הביטחון, החרום והסייבר (היוצא) של משרד התחבורה, והוא מתמקד בבדיקת אזרחים טרם כניסה למקומות ומרחבים מוגדרים הומי אדם.

חברתHLS  GOTRACK פיתחה שימוש במצלמה טרמית המיוצרת בארץ באמצעות חברה ישראלית בעלת תקן בטחוני מוכר. המצלמה פועלת לגילוי חום גוף גבוהה מרחוק ויש להציבה בכל אחד מהפתחים המאפשרים כניסת קהל למרחב התחום.

מצלמה זו קלה לתפעול ולהצבה, אמינה מאד ולמעשה ההתקנה דורשת חיבור לחשמל, שימוש במסך סטנדרטי, מצלמה ייעודית, יחידת עיבוד ושנאי כוח.

מאפייני המערכת ויתרונותיה

המערכת של חברת HLS GOTRACK מאפשרת בדיקת חום גופם של קהל רב ללא כל עצירה ממרחק הנע בין 2-7 מטר ומאפשרת כניסה רציפה למתחם. המערכת מתריעה ויזואלית וקולית במקרה של חריגה מהנורמה.

המכלול כולו מיוצר בישראל ע"י  תעשייה ביטחונית ישראלית וותיקה, שמתמחה בין היתר בייצור מצלמות תרמיות שרמת הסנסורים שלה הינה גבוהה (רגישות ודיוק).

המערכת הינה בעלת ניסיון מוכח ופרוסה זה מכבר במספר רב של מדינות, לקוחות ושווקים. היא נמצאת בקבוצת המערכות התרמוגרפיות המתקדמות ביותר בעולם ומתחרה ב 4  TOP של השוק העולמי ביחס למצלמות מסוג זה.

מחיר המערכת ביחס ל 4 TOP הינו משמעותית זול יותר והיא מספקת יעילות שוות ערך למתחרותיה וברוב המקרים אף טובה יותר.

קיימות 2 סוגי ערכות :

1. ערכת ה – MD :

ערכת BASIC, מאפשרת את כלל הפעולות למדידת הנכנסים והתרעה בעת זיהוי טמפרטורת גוף חריגה.

המערכת מציגה את האדם עם הטמפרטורה החריגה בתצוגה עם תגית חום צמודה לפניו.

היא בנויה לפעילות INDOOR ונדרשת לפעילות בסביבה עם טמפרטורה יציבה יחסית.

המערכת נדרשת לביצוע כיול מקומי כל מספר שעות (10 שניות על ידי מאבטח/בקר הכניסה) בעת מעבר מיום ללילה או שינוי טמפרטורה דרסטי במקום ממנו מגיעים הנכנסים.

2. ערכת ה PRO:

ערכה מתקדמת המבוססת על טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת של אלגוריתם ומערכת למידה שמאפשרת ביצוע מדידת הנכנסים בצורה מדויקת וייחודית.

המערכת מציגה את הטמפרטורות של כלל האנשים הנמדדים בו-זמנית.

היא מסוגלת לזהות מבנה פנים ומודדת רק טמפרטורות של פנים, ללא הפרעות של אובייקטים אחרים.

המערכת מציגה את הטמפרטורה בצורה 'מנורמלת' לטמפרטורת הגוף ומתריעה בעת זיהוי אדם 'חריג'.

היא מסוגלת לעבוד גם בסביבה חיצונית ויודעת לתקן ולהתאים את המדידה לשינוי הטמפרטורה. פועלת בצורה ייחודית שמייתרת את טכנולוגיית ה'גוף השחור' שנהוגה על ידי חברות מתחרות.

סיכום

אנו עומדים לרשותכם ככל שנתבקש לצורך הבהרות והסברים. נשמח לתאם פגישה בה נוכל להציג את הפתרון המוצע שלעי"ל, שעקרו אבחון בריאותי המוני (מדידת חום גוף) בעת ובעונה אחת וללא עיכוב הנכנסים למתחמים מוגדרים.    

bottom of page